Na diaľnici D1 medzi Žiarom nad Hronom a Žarnovicou došlo vo štvrtok k hororovej udalosti. 36-ročná žena z Nitry si na kraji vozovky menila zadné koleso, keď ju šofér kamióna zachytil pravou prednou časťou. Vodička skončila s ťažkými poraneniami v nemocnici.

Polícia Banskobystrického kraja oznámila verejnosti fatálnu udalosť, ku ktorej došlo vo štvrtok na diaľnici D1 medzi Žiarom nad Hronom a Žarnovicou. 36-ročná vodička z Nitry si na svojom vozidle menila zadné ľavé koleso. Vtom ju zachytil kamión jazdiaci v pravom jazdnom pruhu, pričom šofér sa podľa všetkého nevenoval dostatočne riadeniu a zle odhadol situáciu na ceste.

Kamión ženu zachytil prednou časťou a po náraze ju odhodilo do odstaveného auta, následne pod vozidlo, až na pravú krajnicu. Vodička potrebovala okamžitú lekársku pomoc: „Žena pri dopravnej nehode utrpela ťažké zranenia, pričom bola prevezená leteckou záchrannou službou do nemocnice v Banskej Bystrici,“ uviedla polícia.

Tá začala trestné stíhanie pre ublíženie na zdraví, pričom nehoda je v štádiu vyšetrovania. Zároveň varuje vodičov pred vymieňaním kolies za podobných okolností: „Takýto postup vodičov pri poruche vozidla na diaľnici je veľmi riskantný.“ Odporúča odstaviť automobil čo najbližšie k pravej krajnici a spustiť výstražné svetlá, následne použiť reflexné prvky, opustiť vozidlo smerom ku krajnici, označiť ho trojuholníkom aspoň 100 metrov od vozidla, opustiť diaľnicu a zavolať na nonstop linku SOS CENTRUM na čísle 0800 100 007, ako aj políciu na č. 158.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj │ Foto: FB/Polícia SR – Banskobystrický kraj