Krimi Horor na ulici: 30-ročný Slovák zmlátil psa, hrozí mu pobyt za mrežami!

Horor na ulici: 30-ročný Slovák zmlátil psa, hrozí mu pobyt za mrežami!

Zdá sa, že ani potom, ako bol na Slovensku schválený zákon o skutočnosti, že zviera nie je vec, ale cítiaca bytosť, sa niektorí našinci neštítia zaobchádzať so psami ako s plyšovými hračkami. Práve to je aj prípad 30-ročného Jozefa z okresu Nové Mesto nad Váhom, ktorý mal priamo na ulici neľudsky zaobchádzať so svojim štvornohým „miláčikom“.

V okrese Nové Mesto nad Váhom šokoval občanov katastrofálny prístup 30-ročného Jozefa k svojmu vlastnému psovi. Krajský vyšetrovateľ z Trenčína voči nemu vzniesol obvinenie z prečinu týrania zvierat potom, ako mal na mieste prístupnom verejnosti chytiť v oblasti krku na zemi ležiaceho psa, zodvihnúť ho nad hlavu a hodiť na cestu.

Obvinený Jozef ho mal následne neľudsky udrieť do oblasti hlavy a uší, v dôsledku čoho sa už pes nedokázal postaviť na vlastné nohy a zostal nehybne ležať na ceste. Aby toho nebolo málo, agresor mal napokon uviazať na vôdzke slučku, ktorú prevliekol utýranému
psovi okolo krku a odtiahnuť ho do dvora rodinného domu. Ako uviedol Pavol Kudlička, hovorca KR PZ v Trenčíne, obvinenému hrozí v prípade dokázania viny za uvedené týranie trest odňatia slobody na jeden až päť rokov.

Zdroj: Polícia

Exit mobile version