Vysoké teploty spôsobujú desiatky kolapsov ľudí. Ešte horšie podmienky sú však v rozhorúčených vlakoch a neznesiteľné sparná si vyžiadali aj svoje obete. O život prišiel v dopravnom prostriedku jeden cestujúci, kým vlakvedúca skolabovala.

K obrovskej tragédii došlo počas cesty vlaku Gwarek Poľských štátnych železníc, ktorý smeroval z Katovíc do Slupsku. Cesta, ktorá mala trvať už aj tak dlhých 9 hodín, sa totiž vo veľkých horúčavách predĺžila o ďaších deväť.

18-hodinové peklo v rozhorúčených vagónoch si pritom vyžiadalo aj svoje obete. Na mieste, kde musel vlak stáť tri hodiny, prišlo zle 75-ročnému mužovi, ktorému však napriek rýchle privolanej záchranke nedokázali pomôcť a zomrel.

Tým sa však patálie neskončili. Po poruche elektrického vedenia ostali vagóny bez klimatizácie stáť ďalšie hodiny, počas ktorých skolabovali deti a niekoľko dospelých. Napokon odpadla na následky horúčav aj vlakvedúca. Cestujúci sa pre poľský denník Wyborcza sťažovali aj na to, že im železnice nezabezpečili jedlo, pričom aj vodu priniesli až neskôr. Vedenie sa napokon cestujúcim ospravedlnilo za náročnú cestu a poškodeným sa rozhodli preplatiť plnú sumu cestovných lístkov. Prípad cestujúceho, ktorý dostal počas cesty infarkt, vyšetruje prokurátura.

Zdroj: poznan.wyborcza.pl │ Foto: YouTube, Pexels, Facebook/OSP Rogoźno