Leto sa oficiálne iba začalo a už teraz sú evidované štyri prípady, keď bolo dieťa nechané v rozhorúčenom aute. Aj napriek rozsiahlym upozorneniam z médií či polície, niektorí rodičia zrejme nechápu vážnosť situácie. Rádio Anténa Rock sa preto rozhodlo pre experiment.

Aktuálne správy o tragických úmrtiach detí v uzavretých autách nevysielajú iba televízie ale aj rádia. Moderátora Sifona tieto správy vždy hlboko zasiahli, keďže on sám je dvojnásobný otec. Rozhodol sa preto podstúpiť experiment, kde bude zavretý do auta, v ktorom sa neustále zvyšuje teplota.

Video, ktoré bolo natočené malo byť ukážkou, ako to funguje, keď rodič nechá dieťa alebo domáceho miláčika na ,,iba“ 15 minút v aute. Zo začiatku nebolo na mužovi vidieť žiadne komplikácie, no neskôr sa neustále sťažoval, že sa mu zle dýcha. ,,Úplne zo mňa tečie, mám mokré trenky aj ponožky. Dýcha sa mi stále horšie, akoby som mal zapchatý nos,“ uviedol vo videu moderátor. Nakoniec vydržal v ,,pekle“ polhodinu, pričom teplota v aute sa vyšplhala na 41˚C. ,,Bol to masaker, úplne sa mi motá hlava,“ priznal Sifon, keď vystúpil z auta.

Zdroj: Youtube  |  Foto: Youtube  |  Video: Youtube