Len 27-ročný Slovák zo Žiliny zahynul pri tom, čo tak veľmi miloval. Jeho vášeň k snoubordingu sa mu stala osudnou. 

[sociallocker]Mladý Slovák zo Žiliny vyštudoval Karlovu univerzitu v Prahe v odbore chemický inžinier. Najviac však miloval snoubording, ktorý sa mu stal v sobotu na poludnie osudným. Matej Švaňa (†27) bol inteligentný mladý muž. Na svojom blogu písal o svojej vášni k snoubordingu, ktorá ho priviedla do kanadského mesta Whistler. Mateja sprevádzala jeho priateľka, Slovenka Natália.

Osudným sa mu však stal moment, keď sa spolu vydali na svah. Udajne sa Matej od Natálie oddelil a zišiel do zakázanej zóny tam spadol tvárou do snehu a z jeho zajatia sa viac nemohol vyslobodiť. Dôvodom, pre ktorý sa Matej nevedel postaviť bol zrejme jeho snoubord,ktorý mal na nohách. Natália dorazila do cieľa sama a ani len netušila, že jej priateľ bojuje o život. Matej sa v snehu udusil.

Lyžiari, ktorí Mateja našli ho zo snehu vytiahli už v bezvedomí, približne o 12.15 h popoludní. Na pomoc okamžite privolali horskú záchrannú službu, ktorá Mateja oživovala defibrilátorom. Pokus o záchranu mladého muža bol však neúspešný. Smrť udusením potvrdila aj kanadská polícia. Za mŕtveho ho vyhlásili o 13.17 h.

Tragická smrť mladého muža zasiahla celé Slovensko. Život každého človeka je veľmi vzácny. Tragédia je pre mnohých Matejových známych nepochopiteľná, pretože to bol učiteľ snoubordu a do Kanady sa vybral práve preto, aby tam zdokonalil svoje schopnosti. V budúcnosti sa totiž mohol stať lektorom snoubordingu.

Matej bol pre všetkých veľmi dobrým priateľom, vždy bol pozitívne naladený a každému pomohol. S Natáliou milovali cestovanie, práve pre ňu je celá situácia najťažšia.

Zdroj: cas.sk | Foto: pixabay.com
[/sociallocker]