24. mája v ranných hodinách otriasla celým Slovenskom nečakaná smrť obľúbeného herca Daniela Heribana, kým o pár hodín neskôr prišla ďalšia rana. Do umeleckého neba totiž odišla aj legendárna speváčka Tina Turner, ktorá má na svojom konte množstvo úspešných hitov a ocenení.

Celý svet poznal Tinu Turner ako kráľovnú rokenrolu, pričom jej hity The Best, Proud Mary, What’s Love Got To Do With It či Golden Eye patria k najúspešnejším singlom hudobnej histórie. V kariére jej vyjadrovali podporu fanúšikovia všetkých generácií, ktorých 24. mája zasiahla správa o jej úmrtí. Ako o deň neskôr uviedol hovorca pre denník Daily Mail, Tina zomrela prirodzenou smrťou v jej sídle vo švajčiarskom Küsnachte neďaleko Zürichu.

Len pred dvoma mesiacmi mala prostredníctvom sociálnej siete zverejniť prekvapivé slová, a to ľútosť nad tým, že ohľadom problémov s obličkami nedala na rady lekárov. „Moje obličky sú obeťou toho, že som si neuvedomila, že môj vysoký krvný tlak by sa mal liečiť konvenčnou medicínou,“ napísala. Speváčka vydala počas kariéry desať štúdiových, šesť kompilačných a tri koncertné albumy, taktiež získala 12 cien Grammy.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Daily Mail | Foto: IG/Tina Turner | Video: YouTube