V politickom zákulisí sa začína čoraz hlasnejšie šepkať o odchode Igora Matoviča z postu premiéra Slovenskej republiky. K týmto špekuláciám sa vyjadril známy poslanec OĽaNO, no aj bývalý minister školstva.

Osoba premiéra Igora Matoviča, ktorý je aktuálne pozitívny na koronavírus, je v posledných mesiacoch pod mediálnym tlakom, no kritika prichádza aj z radov občanov, opozície a niekedy aj koalície. Začína sa šepkať, že zrejme po preklenutí vianočného lockdownu by na jeho post čoskoro mohol prísť niekto iný a premiéra tak vystriedať.

O tom, či do premiérovského kresla zasadne ďalší z politikov, prehovoril poslanec OĽaNO Michal Šipoš. Po jeho rozhovore pre TASR sa totiž objavili v médiách informácie, s ktorými rozhodne nesúhlasí: „Jasne som odpovedal, že sú to špekulácie a je to vylúčené… Najprv by to musel chcieť Igor, následne by sa s tým muselo stotožniť predsedníctvo OĽANO. Zbytočná špekulácia, nič také nie je na stole… Dnes som sa nestačil čudovať, že tento rozhovor si začal žiť takpovediac vlastným životom… Takto vznikajú hoaxy. Ako z amerických filmov,“ dodáva so slovami, že za premiérom rozhodne stojí.

Na margo špekulácií sa ale vyjadril aj niekdajší minister školstva za Smer-SD Juraj Draxler, ktorý je presvedčený, že Matovič už čoskoro skončí. „Nebojte sa, všetko je dohodnuté, on najneskôr v januári odíde, nahradí ho Jaro Naď, prídu noví imidžmejkri, doplní sa to malou rekonštrukciou vlády a všetko sa opäť začne dostávať pod kontrolu,“ uviedol vo svojom najnovšom videu, kde kritizuje Matoviča aj Kollára.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Michal Šipoš popiera, že by sa chystala výmena Igora Matoviča

Zdroj: Facebook/Michal Šipoš – OĽANO, Juraj Draxler │ Foto: Facebook/Michal Šipoš – OĽANO, YouTube/SME