Policajt, ktorý za svoj hrdinský čin dostal pochvalu aj medailu, zažíval bežný deň v práci. Zastavil auto, ktoré prekročilo povolenú rýchlosť, no pokutu rýchlo vystriedal boj o život malého bábätka.

Policajt a zástupca šerifa v americkom meste Berkley (štát Južná Karolína) W. Kimbra zažíval bežný deň v práci. Pred približne mesiacom zastavil auto, ktoré prekročilo rýchlosť a chystal sa vodičke udeliť pokutu. Keď ale otvoril dvere vozidla, zistil, že v ňom sedí matka novorodenca a jej nevlastná mama, ktoré sa ponáhľali do nemocnice s len 12-dňovým bábätkom.

Maličké dievčatko sa dusilo, pravdepodobne z mlieka, na čo policajt zareagoval neuveriteľne promptným spôsobom. Poprosil ženy, aby mu dovolili bábätko zachrániť a následne začal s masážou hrudníka a spriechodnením dýchacích ciest. Napriek tomu, že sa bábätko vo videu miestami ani nehýbalo, sa ho podarilo Kimrovi zachrániť.

“Poďme, maličká, zaplač, zaplač. Otvor očká, srdiečko,” povzbudzoval podľa portálu CNN dieťatko pri oživovaní. Napokon upokojoval aj matku, ktorej vysvetlil, čo sa deje: “Pokiaľ bude plakať, viem, že dýcha. Myslím, že bude v poriadku, dýcha,” dodal. Po príchode záchranárov bolo dievčatko prevezené do nemocnice. Policajt si za svoj odvážny čin vyslúžil pochvalu, no aj medailu za záchranu ľudského života. Na Slovensku nedávno potešilo video policajtov, ktorí takto zachránili kačaciu rodinku.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: cnn.com │ Foto: YouTube/Inside Edition