Poslanec SNS Anton Hrnko prežil v marci 2019 najhorší deň v živote. V jedinej minúte prišiel o manželku, syna a dcéru, ktorí zahynuli pri leteckom nešťastí. Ani po štyroch mesiacoch však nemôže rodinu pochovať a rozlúčiť sa s ňou.

Anton Hrnko z poslaneckého klubu SNS prežil v marci 2019 najtragickejší deň v živote. V jedinej chvíli prišiel o svoju milovanú manželku Blanku, syna Martina a dcéru Michaelu, ktorí sa stali obeťami leteckého nešťastia. Pád lietadla spoločnosti Ethiopian Airlines, ktorý smeroval z Addis Abeby do Nairobi, sa stále vyšetruje. V roku 2017 mal pritom Hrnko potýčku so ženou na ulici, ktorá mu už vtedy povedala desivé slová.

Od obrovskej tragédie ale prešli štyri mesiace, no poslanec sa napriek tomu stále nemohol so svojou najbližšou rodinou navždy rozlúčiť a dôstojne ich pochovať. Podľa jeho smutných slov pre Nový Čas je príčinou prebiehajúca identifikácia tiel, keďže po páde bolo hlásených 157 obetí. “Ako to napreduje, vôbec neviem. Mám od nich nejaké informácie, že kedy asi by mohli skončiť identifikácie, ale ja som tam nebol, ani tam nechcem ísť,” hovorí so smútkom v hlase.

Strašný pohľad by bol pre poslanca neúnosný, a tak sa rozhodol nezúčastniť identifikácie a čaká na ukončenie procesu. Pohreb jeho milovaných tak stále neprebehol: “Pohreb je v nedohľadne, tak vám poviem,” dodal. Do veci je zapojené aj ministerstvo zahraničia, ktoré potvrdilo prebiehajúce procesy. Poslanec však priznal, že je naďalej v kontakte s rodinou zosnulej novinárky Danice Olexovej, ktorá rovnako sedela v lietadle smrti.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: cas.sk │ Foto: YouTube/BBC News, Facebook/Anton Hrnko, Twitter