Počas Prvého vianočného sviatku – 25. decembra zasahovali záchranári pri udalosti, keď po spoločnom obede zostalo šiestim ľuďom nevoľno. Bez následkov vyviazla iba jedna osoba. 

Počas spoločného obeda v českom Vratimove pri Ostrave muselo sedem členov rodiny podľa všetkého zjesť niečo pokazené. Záchranári boli na miesto privolaní o 15.30 h po tom, ako zostalo viacerým členom rodiny zle.

Pri udalosti tak zasahovali štyri sanitky aj tím pre špeciálne činnosti. “Posádky záchrannej služby ošetrovali sedem osôb. Vzhľadom na hromadné postihnutie osôb a prítomnosť plynového kotla v dome záchranári najprv preverovali možný únik oxidu uhoľnatého, ktorý sa ale nepotvrdil,“ informoval hovorca moravskosliezskych záchranárov Lukáš Humpl idnes.cz. 

​Nevoľnosť, závrať, zvracanie, bolesť hlavy, ale aj halucinácie však mala na svedomí iná príčina. Podozrenie padlo na spoločný obed, ktorý všetci konzumovali, každý v inom množstve. Šesť ľudí, z toho štyria dospelí od 37 do 71 rokov a dve deti vo veku tri a šesť rokov, previezli do ostravských nemocníc. Podľa slov Humpla, siedmy člen rodiny nejavil žiadne známky zdravotných problémov, preto ho záchranári nechali na mieste.

Podľa informácií mala rodina na obed pečenú hydinu s kapustou a knedľou. Podľa všetkého im však ublížila na zdraví akási prísada, ktorá bola do jedla použitá. Presnú príčinu otravy zatiaľ nezistili, určí ju až laboratórny rozbor v nemocnici.

Zdroj: idnes.cz | Ilustračná foto: YouTube