Iba začiatkom mesiaca polarizoval Slovensko prípad Branislava Becíka, starostu obce Dvory nad Žitavou. Ten doslova vypovedal poslušnosť súčasnej vláde a nariadeniam sa vzoprel v plnom znení. Aj keď mu Igor Matovič adresoval nebezpečnú výstrahu, vyzerá to tak, že Becík svojim aktom motivoval ďalších starostov k nasledovaniu.

Štyridsiati starostovia z Hornej Nitry sa po stretnutí dohodli, že víkendové testovanie realizovať nebudú! Nedostatok zdravotníkov a administratívnych pracovníkov im bráni v tom, aby odberné miesta v 40 samosprávach okresu Prievidza otvorili. “So všetkou vážnosťou aj s následkami teda, že je možné, že budú nejaké problémy pri zabezpečovaní testovania pre ľudí, ktorí chcú hlavne ísť do práce,” informuje jeden zo starostov.

V meste Prievidza bude cez víkend otvorených 17 odberných miest. Ich kapacita je odhadovaná približne na 11-tisíc ľudí: “Tieto kapacity nebudú stačiť, lebo celý okres má 130-tisíc obyvateľov, je jasné, že budeme musieť uprednostňovať. Keďže naozaj to testovanie zabezpečuje mesto Prievidza, rozhodli sme sa uprednostniť našich obyvateľov,” informuje primátorka mesta JUDr. Katarína Macháčková.

Obyvateľom 40 obcí okresu Prievidza nezostáva teda nič iné ako dúfať, že im mobilné odberovné miesto zabezpečí samotný štát. Inej cesty, ako sa dostať do práce s čerstvým negatívnym certifikátom, totiž nie je.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: TV Markíza | Foto: IG/igor_matovic_olano, canvas.com, wikipedia.org