Ekonomická situácia v našej krajine je viac ako nepriaznivá pre mnohých zamestnancov. O to viac je zdrvujúca správa, ktorú v týchto dňoch zverejnila známa spoločnosť. Stovky ľudí totiž už o pár týždňov skončia bez práce, nakoľko neprijali návrh od automobilovej firmy, v dôsledku čoho s nimi bude pracovný zväzok rozviazaný.

Trnavská automobilka Stellantis plánuje budovať nové technológie, pričom sa rozhodla zrušiť víkendovú zmenu. Niektorým zo 733 zamestnancov mala byť ponúknutá alternatíva v podobe trojzmennej prevádzky, no 300 pracovníkov ponuku neprijalo a od 1. apríla budú oficiálne bez práce.

Rekonštrukcia trnavského závodu má trvať rok a pol, keďže ide o projekt nových vozidiel. Podľa Stellantisu sa bude snažiť prepustených zamestnancov vrátiť späť na svoje pozície. Dovtedy je tu možnosť, že ich zamestnaná iná firma, ktorá plánuje spustiť víkendovú zmenu.

K celej záležitosti sa vyjadril aj predseda organizácie OZ KOVO PCA Trnava, ktorý sa domnieva, že ľudia by nemali počítať s návratom do ,,starej“ práce. ,,Pochybujem, že ešte niekedy bude víkendová zmena,“ uviedol Milan Minárech pre RTVS.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<< 

Zdroj: RTVS  |  Foto: FB/Stellantis