To, že malé spoločnosti krachujú alebo majú problémy, nie je nič, čo by prekvapovalo. A to nielen na Slovensku, ale aj v ďalších európskych štátoch. Avšak aby sa do veľkých problémov dostávala stabilná nemecká firma, ktorej začiatky sa píšu ešte v medzivojnovom období, je niečo iné.

Automobilka Volkswagen má údajne prepúšťať celkovo až šesť tisíc zamestnancov, pričom hlavnou príčinou majú byť nízke čísla predajov jej vozidiel, predovšetkým ale elektromobilov. Volkswagen trápi nedostatočný dopyt ľudí po týchto vozidlách a musí preto pristúpiť k drastickému šetreniu.

Podľa nemeckého denníka Handelsblatt spoločnosť plánuje prepúšťať zamestnancov naprieč všetkými oddeleniami a rušiť pracovné zmeny, upozornil slovenský portál Zregiónu.sk na tieto nemilé správy z Nemecka.

Známu značku trápi najmä veľká konkurencia, ktorú priniesla Čína. Tá predáva svoje automobily lacnejšie a v Európe veľmi úspešne expanduje. Volkswagen svoje elektromobily musel pre rastúce ceny energií i materiálov zdražiť a čínskym konkurentom jednoducho nedokáže aktuálne konkurovať. Hovorí sa o tom, že do roku 2026 plánuje gigant ušetriť až 10 miliárd eur.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Volkswagen (@volkswagen)

Zdroj: Handelsblatt | Foto: Pixabay