Po odchode Petra Pellegriniho zo strany Smer ešte stále nie sú definitívne rozhodené karty. Expremiér totiž na svoju stranu stiahol aj približne desať stabilných vysokopostavených členov. Začína sa však hovoriť aj o desiatkach ďalších, ktorí sa chystajú zdupkať a nie je vylúčené, že sa pridajú práve k Pellegrinimu.

Peter Pellegrini ohlásil v stredu oficiálny koniec v strane Smer, ktorý chce zavŕšiť založením nového subjektu. Do centristicky orientovanej strany odídu spolu s Pellegrinim aj viaceré známe tváre strany, ktorých má byť k dnešnému dňu približne desať. Smer mal pritom Pellegriniho prehovárať, aby si svoj odchod rozmyslel a na rad malo prísť aj nechutné vyhrážanie sa kompromitujúcimi materiálmi. Najnovšie informácie denníka Korzár však tvrdia, že o odchode hovoria otvorene aj ďalší členovia.

Po okresných radách Smeru, ktoré prebiehali v posledných týždňoch, prehovorila bývalá šéfka okresnej organizácie Monika Smolková, ktorá vtedy zo Smeru po verejnom proteste a otvorenom liste odišla: “V stredu mi volalo asi desať smerákov, že ako majú vystúpiť zo strany. Ozývajú sa mi ľudia a chcú ukončiť členstvo, lebo tam už nevidia perspektívu,“ uvádza. Podľa jej odhadov plánuje odísť asi polovica z niekdajších 70 členov v okrese Košice III. Ako najväčší problém vidí Smolková v Smere nereagovanie na závažné kauzy, ako aj nulovú komunikáciu Roberta Fica v strane.

Priestor na rozprávanie tu bol niekoľko rokov, od roku 2016 však s nami predseda strany prestal komunikovať. Predtým to bolo odlišné, chodil do regiónov, radil sa so starostami, pýtal sa na názory. Po jeho neúspešnej kandidatúre za prezidenta a snahe stať sa predsedom Ústavného súdu stratil akýkoľvek záujem. Keď minulý rok prišiel po našej výzve do Košíc, tak on od nás ušiel, teraz to už môžem povedať. Hovorili sme mu – Robert, veď nám nadávajú do bašternákovcov, do kočnerovcov a my za to môžeme? On povedal – Monika, ja to prestávam počúvať, prečo to hovoríš mne? No veď si predseda, zober zodpovednosť, vyjadrime sa k tomu. On povedal – je mi z vás zle, odchádzam, bolí ma hlava. A vstal a odišiel,” odhaľuje pozadie v strane. Na záver dodáva, že ak by kauzy včas riešili, mohli byť teraz možno vo vláde, no dnes už má v pláne pomôcť s rozbehom novej strane Petra Pellegriniho.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: kosice,korzar.sme.sk │ Foto: Facebook/Monika Smolková, YouTube/SME, Denník N