Hrôza priamo na ulici sa odohrala v pondelok v kanadskom Toronte. Len 2-ročné dievčatko viezla jej matka v kočíku, keď došlo k strašnej nehode. Jej ďalším dvom starším deťom sa, našťastie, nič nestalo.

K hroznému incidentu došlo v pondelok v kanadskej mestskej štvrti v Toronte. Matka išla v poobedných hodinách so svojimi troma deťmi okolo budovy, keď sa odohralo niečo ako zo zlého filmu. Na jej 2-ročné dievčatko, ktoré viezla v kočíku, spadla klimatizácia, ktorá sa uvoľnila priamo z paneláka. Ďalším dvom deťom vo veku 5 a 7 rokov sa nič nestalo.

Dieťa utrpelo vážne zranenia a bolo okamžite transportované do nemocnice. Ani napriek snahe sa jeho život, žiaľ, nepodarilo zachrániť. V utorok vydalo bytové spoločenstvo, kde k tragédií došlo, vyhlásenie: „Sme hlboko zarmútení zo smrti dieťaťa, ktoré bolo fatálne zranené počas tragického incidentu v našej budove. Naše myšlienky sú spolu s rodinou, príjmite prosím našu úprimnú kondolenciu,“ uviedli podľa informácií portálu Toronto Citynews.

Zároveň vyjadrilo ochotu plne spolupracovať s políciou na vyšetrení príčiny smutnej tragédie a po odhalení faktov vykonajú potrebné kroky. Polícia zatiaľ pokračuje vo vyšetrovaní dôvodu, pre ktorý sa klimatizácia uvoľnila z bytovej jednotky na ôsmom poschodí. Pri inštalácií klimatizácií musia byť pritom dodržané prísne bezpečnostné pravidlá. Všetko však nasvedčuje tomu, že za tento incident nebude nikto stíhaný.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: toronto.citynews.ca │ Foto: YouTube/CityNews Toronto