Otrasný prípad sa odohral štyri dni pred Vianocami v českom Otradove v Chrudimsku. 38-ročnú ženu a mamu štyroch detí napadol tamojší pes. V krvi ju našiel ležať zúfalý manžel.

Len štyri dni pred Vianocami došlo v Českom Otradove k hroznej tragédii, pri ktorej vyhasol ľudský život. 38-ročná matka štyroch detí Eva sa neskoro večer objavila pred vlastným domom, keď ju napadol susedov neuviazaný pes. Pozemky nedelí žiadny plot ani iná zábrana.

Napokon po útoku psa, ktorý ju pohrýzol do hornej časti tela a najmä krku, Eva zomrela, pričom ju po niekoľkých hodinách našiel ráno v kaluži krvi zronený manžel. Československý ovčiak so symbolickým menom Kajínek mal byť nebezpečný a okrem toho, že sa ho bála samotná Eva, potvrdila svoje aj jej zúfalá sestra.

Dookola hovorila, že je otázka času, kedy ten pes niekomu ublíži. Keď som stála pri dome majiteľa, ten pes vyvádzal ako besný. Stačilo aj to, že okolo prešlo auto,” uviedla pre denník Aha!. Majiteľ približne dvojročného psa sa ale vinný necíti a tvrdí, že pes bol zavretý v pivnici a nechápe, ako sa mu podarilo utiecť: “Tiež ale nechápem, čo robila tak neskoro vonku,” hovorí na adresu zosnulej obete, ktorá po sebe zanechala štyri polosiroty. Pes bol po útoku utratený veterinárom, no muž chová aj ďalšie tri psy.

https://www.youtube.com/watch?v=FTRD5d7qrZU

Zdroj: ahaonline.cz │ Foto: YouTube/TV Nova, Pexels