V pondelok v skorých ranných hodinách zažilo 12 ľudí z ružomberského sídliska obrovský šok, keď ich plamene pripravili o strechu nad hlavou. Deti kričali o pomoc na balkóne a na miesto okamžite prišli hasiči s technikou. Rodina tak pred Vianocami prišla úplne o všetko.

Ako informuje na sociálnej sieti Ružomberský hlas, v pondelok ráno malo na sídlisku v Ružomberku dôjsť k nešťastnej udalosti. Rodinný dom zachvátil požiar, ktorý zničil horné podlažie i strechu. V dome sa ráno nachádzalo 12 ľudí, z toho 7 detí.

Rodina sa chystala do práce a školy, keď zistili, že oheň už naplno vyčíňa na hornom poschodí. Šíril sa takou rýchlosťou, že ľudia nestihli utiecť, pričom deti kričali o pomoc na balkóne. Na miesto okamžite dorazili hasiči, ktorí sa kvôli hustému dymu a sťaženému prístupu museli striedať a všetkých sa podarilo zachrániť. Zranené boli štyri osoby, no nikto vážne.

Poslanci Michal Kubačka a Vladimír Klimek informovali, že pripravili pomoc pre rodiny, ktoré sa stali obeťou požiaru. V priebehu dňa usporiadali zbierku šatstva pre dospelých aj deti. Starosta obce Likavka a poslanci našli taktiež pre rodiny dočasné náhradné ubytovanie, kde budú možno tráviť aj vianočné sviatky. Koncom minulého týždňa prišiel pri nehode neďaleko Nových Zámkov o život len 21-ročný futbalista spolu s 31-ročným bratom.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj │ Foto: FB/Ružomberský hlas, Viera Kaštánková, Helena Sivoňová