Hrozný incident sa odohral tentokrát v Čechách. Ľudí po Vianociach vydesil požiar paneláku v Strakoniciach, po ktorom museli evakuovať približne 40 obyvateľov. Muž, ktorý sa zrejme snažil uniknúť z horiaceho bytu na 3. poschodí, vypadol na zem.

Ďalší požiar v paneláku! K smutnému incidentu krátko po Vianociach došlo tentokrát v susednom Česku. V Strakoniciach boli hasiči privolaní v sobotu večer na Považskú ulicu. Tri jednotky hasičov hasili požiar v 6-poschodovom paneláku, pričom museli evakuovať približne 40 obyvateľov.

Oheň sa pritom rozšíril z tretieho poschodia z jednej z garzoniek, ktorá ostala po vyčíňaní živlu zdevastovaná. O ôsmej večer bol oheň pod kontrolou a na miesto dorazili vyšetrovatelia, ktorí zisťujú presnú príčinu ako aj rozsah škôd. Evakuovaní obyvatelia odišli prespať k svojim známym.

V nemocnici skončili podľa informácií Blesku dvaja ľudia, z toho jednou je tehotná žena, ktorú si tam nechali na pozorovanie. Ďalším je muž z 3. poschodia, ktorý pri úniku z bytu vypadol z okna a skončil na zemi: „Videla som ho, až keď ležal na zemi, potom ho odviezla záchranka,“ uviedla suseda, no ďalší sused odhalil ešte desivejší detail: „Až potom mi došlo, že muž, ktorý padal, narazil na dva vonkajšie sušiaky na prádlo a dopadol na striešku nad vchodom. To zrejme jeho pád trochu zabrzdilo,“ dodáva. Zatiaľ nie je potvrdená žiadna obeť.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: blesk.cz │ Foto: Facebook/Strakonicko.info, Hasičský sbor města Šenova