Pri nemeckom Lidli v meste Hanau došlo v stredu večer doslova k masakru. 43-ročný Tobias R. strieľal na dvoch miestach, pričom na následky zomrelo najmenej 9 ľudí. Páchateľa už našla polícia.

Nemecké mesto Hanau sa otriasa v základoch. V stredu večer došlo k brutálnej streľbe na dvoch miestach, kde sa nachádzali v blízkosti obchodného reťazca Lidl bary s vodnými fajkami. Strelcom mal byť podľa informácií nemeckého Bildu 43-ročný Tobias R.

Čerstvé slová polície pritom hovoria o deviatich mŕtvych, ktorí zahynuli priamo pri streľbe alebo na jej následky. V nemocnici tiež skončilo niekoľko zranených, medzi nimi aj mladí ľudia. Polícia uviedla, že počet obetí sa ešte môže zmeniť.

Mužom zákona sa konečne podarilo po pátracej akcií dolapiť aj strelca. Toho však našli po hodinách hľadania mŕtveho v jeho byte, pričom vedľa neho objavili aj ďalšie nehybné telo. Nateraz nie je známy motív brutálneho činu.

Vyšetrovatelia však našli v byte aj video spred niekoľkých dní, na ktorom páchateľ rozpráva o tajných vojenských zariadeniach v Amerike, v ktorých majú byť podľa jeho slov zneužívané a zabíjané deti. Občanov vyzýva k boju, no jeho slová nenaznačujú, že by sa chystal v najbližších hodinách strieľať.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: bild.de │ Foto: YouTube/WELT Nachrichtensender