V nedeľu popoludní došlo neďaleko Martina k hroznému incidentu. Silný vietor, ktorý úradoval vo Valčianskej doline, spôsobil prevrátenie detského skákacieho hradu. Na miestnej atrakcii sa v tom čase nachádzalo až osem detí, pričom niektoré skončili v nemocnici.

Vo Valčianskej doline v okrese Martin došlo v nedeľu v poobedných hodinách k mimoriadne nepríjemnej udalosti, ktorá mohla skončiť tragédiou. Ako informuje jojkársky portál Noviny, silný vietor spôsobil prevrátenie skákacieho hradu pre deti.

Podľa očitých svedkov mal vietor hrad zdvihnúť až do výšky niekoľkých metrov. V tom čase sa na atrakcii malo nachádzať až osem detí, ktoré z nej povypadávali. Až päť z nich sa zranilo, pričom štyri museli záchranári previezť do univerzitnej nemocnice v Martine.

Veliteľ zásahu HaZZ Ján Noga dodal, že po ich príchode boli na mieste tri sanitky aj polícia. Hasiči následne dôkladne prezreli vetrom poskrúcaný hrad a skákaciu časť upravili: „Porozťahovali sme celú tú skákaciu časť o ploche 19 x 17 metrov,“ priblížil. Hovorkyňa OS ZZS Alena Krčová potvrdila, že štyri deti boli transportované do nemocnice, kým vyšetrovatelia na mieste zisťovali príčinu incidentu. V sobotu si zas vyžiadal štít Vysokých Tatier život jedného Slováka.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: noviny.sk│ Foto: Televízia JOJ