V stredu ráno sa stali cestujúci v bratislavskej MHD svedkami šokujúceho incidentu. Mladý školák, ktorý mohol mať niečo medzi 10 až 12 rokov, sa pri nastupovaní zasekol vo dverách. Poburujúca reakcia vodiča vás ale poriadne naštve.

Stredajšie ráno sa stali cestujúci bratislavskou MHD svedkami šokujúceho incidentu. Keď sa autobus číslo 83 chystal pohnúť zo zastávky Žatevná do Petržalky, v poslednej chvíli dobiehal na spoj školák vo veku približne 10 až 12 rokov. Do vozidla chcel naskočiť zadnými dverami až po zaznení výstražnej signalizácie. To však nestihol a noha mu tak ostala zakliesnená vo dverách.

Podľa slov svedka Mareka začali cestujúci okamžite upozorňovať šoféra stláčaním stopky a on sám sa snažil chlapca vyslobodiť z dverí. Vodič však na upozornenia nereagoval a pokračoval v jazde. Chlapec chvíľu skackal na jednej nohe, no napokon stratil balans a spadol. Autobus pridával a ťahal ho po zemi ešte približne 15 metrov, hoci cestujúci v panike kričali naďalej na šoféra.

Ten napokon zastavil a dvere otvoril, no po hroznom incidente sa ani neprišiel pozrieť, či sa chlapec nezranil. Školák sa dostal do autobusu, ale podľa Mareka bol v šoku, mierne kríval a držal sa za oškretú ruku. Vodič v pokoji pokračoval v jazde. Chlapec napokon na ďalšej zastávke vystúpil. Marek však celú vec nenechal tak a incident ohlásil na dopravnom podniku, kde mu povedali, že cestujúci nemá po zaznení zvukového signálu nastupovať. Samotný podnik napokon pre Nový Čas potvrdil, že udalosť evidujú a riešia, no bratislavský hovorca polície Michal Szeiff také informácie nemá: “Udalosť neevidujeme,” odkázal. Kde je teda pravda?

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: cas.sk │ Foto: Facebook/Dopravný podnik Bratislava