K mimoriadne smutnému incidentu došlo v českej Opave v sobotu krátko po 19. hodine. Polícia prijala oznámenie o ožratej matke, ktorá mala v sebe toľko alkoholu, že spadla na ceste aj s kočíkom. Jej 5-mesačná dcérka vypadla na betón a udrela sa do hlavy.

V sobotu podvečer sa odohral v českej Opave veľmi smutný incident. Podľa informácii mestskej polície Opava prijali veľmi znepokojivý telefonát. “Najprv volala žena a vzápätí muž, že videli opitú ženu, ako tlačí kočík s malým dieťaťom. Vďaka opilosti spadla a kočík prevrhla. Dieťa pritom vypadlo z kočiarika na zem a udrelo sa do hlavy o betónový chodník,” opisujú na sociálnej sieti.

Po príchode našla polícia na mieste prechladnuté 5-mesačné dievčatko v tenkej košieľke. Starali sa o ňu dvaja cudzí muži a jedna žena. Matka bola pritom tak opitá, že si pád dieťaťa ani nevšimla a namierila si to naspäť domov. “Matka dieťaťa sa tu nenachádzala, ale muži ukázali hliadke, do ktorého domu išla. Strážnikom sa podarilo matku aj otca dieťaťa vypátrať. Matka mala v dobe preverovania incidentu v dychu 4,1 promile alkoholu,” znejú hrozné slová.

Polícia privolala aj záchranárov, ktorí dievčatko previezli do nemocnice. Päťmesačné bábätko nie je v ohrození života, ale naďalej zostalo pod dohľadom lekárov. O prípad sa už okrem polície zaujíma aj Oddelenie sociálno-právnej ochrany detí, ktoré navštívilo nemocnicu aj rodinu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj │ Foto: Facebook/Městská policie Opava