Na košickom sídlisku Terasa na Ľudovej ulici došlo začiatkom januára k ohavnému zločinu. Doposiaľ neznámy páchateľ mal napadnúť a znásilniť len 14-ročné dievča, ktoré vo večerných hodinách venčilo psa. Muž z miesta následne ušiel a aktuálne je stále na úteku.

Ako informuje košický Korzár,  5. januára 2023 došlo na košickom sídlisku Terasa k hroznému zločinu. Len 14-ročné dievča malo vo večerných hodinách venčiť psa, keď ju napadol doposiaľ neznámy páchateľ. Muž mal prísť k školáčke odzadu, pričom ju jednou rukou chytil za bundu, kým druhou rukou jej zakryl ústa, aby zabránil kričaniu.

Páchateľ odtiahol obeť za pomoci vyhrážok, že ublíži jej rodine, na Ľudovú ulicu medzi bytovku a výmenník. Dievčaťu strhol spodnú časť oblečenia a znásilnil ho. Z miesta činu následne ušiel. Podľa slov polície je muž stále na úteku, pričom po ňom intenzívne pátrajú.

Po dolapení a dokázaní viny mu hrozí 7 až 15 rokov za mrežami. Košická krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová uviedla, že polícia prijala trestné oznámenie a vykonáva potrebné úkony. „Následne bude vo veci rozhodnuté o ďalšom postupe. Bližšie ani podrobnejšie informácie preto nie je možné poskytnúť,“ dodala. Pred pár hodinami NAKA zasahovala pri kauze, v ktorej má byť obvinený otec známeho markizáckeho farmára.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: kosice.korzar.sme.sk │ Foto: FB/Polícia SR – Košický kraj, Unsplash