K hroznému nešťastiu v obľúbenej dovolenkovej destinácii Slovákov došlo pred pár hodinami. Silné búrky s krupobitím zranili stovku turistov, no hlásia aj 6 obetí, vrátane detí, ktorým už nebolo pomoci.

K strašnej tragédii došlo podľa informácii denníka TheSun počas stredajšej noci na Chalkidiki, v obľúbenej dovolenkovej destinácii Grécka. Večer zasiahla severnú oblasť krajiny mimoriadne silná búrka, ktorá spôsobila obrovské škody a polícia hlási približne 100 zranených ľudí.

Búrka s krupobitím si však, bohužiaľ, vyžiadala aj ľudské životy, pričom prírodný živel usmrtil 6 ľudí. Medzi obeťami bol aj český starší manželský pár, pričom muž podľahol zraneniam na mieste, kým jeho manželka zomrela krátko na to v miestnej nemocnici. Video zachytáva zábery ich prevráteného auta.

O život prišli pri búrke, ktorú spustila séria tropických dní, aj dve deti. Zranenia nezlúčiteľné so životom utrpel dospelý Rus so svojím 2-ročným synčekom, na ktorých spadol strom blízko hotela, ako aj 8-ročný chlapček z Rumunska, ktorého zasiahla časť padajúcej strechy z reštaurácie. Rodinám vyjadrujeme úprimnú sústrasť.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: thesun.co.uk │ Foto: YouTube/Ruptly, euronews