Hrôza v okrese Levice: Klienti z Domova dôchodcov žobrali o jedlo!

Dátum:

Celým Slovenskom len pred okamihom otriasol prípad, na ktorý upozornila polícia z Nitrianskeho kraja. V jednom z domovov sociálnych služieb malo dlhšie obdobie dochádzať k týraniu zverených osôb vo veku od 46 do 70 rokov, pričom tie odovzdávali majiteľke združenie celý svoj dôchodok.

Polícia z Nitrianskeho kraja upozornila v štvrtú adventnú nedeľu na domov sociálnych služieb z levického okresu, kde malo dlhodobo dochádzať k ignorovaniu a zanedbávaniu potrieb zverencov. Na zariadenie opakovane upozorňovalo množstvo občanov, avšak pracovníci inštitúcii sa nedokázali dostať dovnútra na kontrolu, a taktiež boli upozorňovaní, že klienti prosia v dedine o jedlo a sladkosti.

Na základe predmetného tu vykonali levickí policajti domovú prehliadku, pričom tu našli desať osôb vo veku od 46 do 70 rokov, kým jedna z nich bola imobilná. Okrem skutočnosti, že klienti trpeli rôznymi ochoreniami, v izbách zariadenia bola nameraná šokujúca teplota od 8,4 do 18,4 stupňov Celzia! „V miestnostiach bol neporiadok, zápach, hmyz, plesne na stenách a stropoch a zvieracie exkrementy v interiéri. Umiestnené osoby nemali zabezpečený dostatok jedla, hygienu a čisté šaty. Niektorí z nich trpeli rôznymi kožnými ochoreniami a navyše s nimi bolo aj nevhodne zaobchádzané,“ priblížila polícia.

Podľa dostupných informácii mali klienti podľa zmluvy platiť majiteľke za pobyt 65 eur, avšak dávali jej celý svoj dôchodok. Po prehliadke bola 55-ročná žena obvinená zo zločinu týrania blízkej a zverenej osoby a vyšetrovateľka PZ dala podnet na návrh na jej väzobné trestné stíhanie. Návrh akceptoval aj prokurátor a príslušný súd rozhoduje o jej väzobnom trestnom stíhaní.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Polícia SR – Nitriansky kraj

Dora
Zn.: Vždy v centre diania s očami na stopkách! :)

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Harabina po výsluchu pustili: Jeho reakcia na zadržanie vás dostane!

Včera (16.mája) celé Slovensko šokovala správa o zadržaní bývalého sudcu...

Dcéra prezradila príčinu smrti jej slávnej mamy: Zastrelila sa!

Začiatkom mája sme vás informovali o smrti slávnej speváčky,...

Nečakaná STOPKA v televízii: Známa hviezda Markízy nepokračuje!

Známy moderátor televízie Markíza mal podľa zákulisných informácií dostať...

Hrôza na Hornom Zemplíne: Slovenka (64) havarovala, potom ju našli…!

Hrozný incident sa odohral v sobotu v oblasti Horného...