Hrozná tragédia sa odohrala uplynulú sobotu v noci. Sused privolal políciu potom, čo uvidel na vedľajšom dome otvorené dvere. Muž zákona však pri obhliadke omylom zastrelil nevinnú ženu (†28), ktorá mala navyše v ten deň na starosti aj svojho 8-ročného synovca.

K tragédií došlo v americkom meste Fort Worth v štáte Texas v sobotu v noci. Po druhej hodine nadránom zavolal políciu vydesený sused, ktorý uvidel, že na vedľajšom dome sú otvorené dvere a chcel sa uistiť, že je všetko v poriadku. O niekoľko minút na to dorazila hliadka, pričom policajti začali vykonávať obhliadku okolo domu.

Jeden z nich odrazu uvidel postavu v okne spálne a podľa videa, ktoré zverejnilo policajné oddelenie, začal kričať: „Ruky hore! Ukážte mi ruky!“ Následne bez toho, aby uviedol a preukázal, že ide o políciu, vytiahol zbraň a na postavu v okne vystrelil. Polícia vbehla do domu a na zemi našla ležať 28-ročnú Atatianu Jefferson, ktorá tu bývala. V ten deň mala na starosti aj 8-ročného synovca, ktorý sa rovnako nachádzal v izbe. Ženu sa snažili oživiť, no museli ju na mieste prehlásiť za mŕtvu.

Strieľajúci policajt nastúpil do služby len v apríli 2018 a po počine bol suspendovaný. Aktuálne prebieha vyšetrovanie prípadu, pričom polícia vydala oficiálne stanovisko, aby situáciu vysvetlila. „Policajt si myslel, že je v ohrození, a tak vytiahol služobnú zbraň a vystrelil jeden výstrel na osobu vnútri domu,“ uviedla podľa portálu VOX. Obyvatelia aj miestny pastor sú po tragédií vystrašení. „Zavraždili ženu v jej vlastnom dome. A teraz Afroameričania nemajú žiadne útočisko. Ak zavoláme políciu, prídu a zabijú nás,“ vyjadril obavy. Zatiaľ nie je známe, aký trest a či vôbec bude vymeraný policajtovi, ktorý omylom zobral život 28-ročnej žene.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: vox.com │ Foto: Twitter, YouTube/CNN