Štvrtok večer sa zmenil na peklo v sirotinci na Haiti, kde požiar na mieste usmrtil dve detičky, pričom ďalších 13 zahynulo v nemocnici na následky asfyxie.

Na Haiti došlo v oblasti Port-au-Prince vo štvrtok v noci k obrovskej katastrofe. Oheň zachvátil miestny sirotinec, v ktorom spali malé, nič netušiace deti. Dve z nich pritom zahynuli priamo na mieste, kde ich spálili plamene, kým ďalších 13 detičiek zomrelo v nemocnici na následky nedostatku kyslíku a dusenia.

Podľa informácií The Guardian je smutné najmä to, že záchranári dorazili na miesto incidentu bez kyslíkových fliaš či bez sanitky, ktorá by deti urýchlene previezla do nemocnice. Ak by tak urobili, mnohé siroty sa mohlo podariť zachrániť.

Riaditeľka Inštitútu sociálnej starostlivosti Arielle Jeanty Villedrouin uviedla, že sirotinec s približne 60-timi deťmi nemá ani povolenie na fungovanie. Len približne 35 sirôt zo 754 je pritom umiestnených na Haiti oficiálne, pričom vláda zatvorila za posledných 5 rokov približne 160 inštitúcií. Mnoho detí má navyše žijúcich rodičov, ktorí ich ale do sirotinca museli umiestniť na nariadenie vlády z dôvodu prílišnej chudoby a neschopnosti postarať sa o ne.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: theguardian.com │ Foto: YouTube/CBS News, Twitter