Napätie medzi USA, Ukrajinou a Ruskom sa vystupňovalo. V prípade, že by sa ruská veľmoc rozhodla dobyť nové územie v Ukrajine, tej by výrazne pomohla Amerika a NATO. Len pred pár hodinami pristálo na území Kyjeva ďalších 80 ton zbraní z USA a došlo aj k ďalším závažným krokom. 

Na Ukrajine hrozí ďalší vojnový konflikt. V prípade, že by sa Rusko rozhodlo dobyť ďalšie územie ale odborníci hrozia tým, že Amerika a NATO Ukrajine výrazne pomôžu podporou povstalcov. Ako informujú zahraničné médiá vo viacerých reportážach, do Kyjeva dorazilo ďalších 80 ton zbraní z USA ako súčasť dohody. Ruské ministerstvo zahraničných vecí ale odmieta tvrdenia o plánovaní útoku.

Práve tento konflikt spomína opozícia v súvislosti s obrannou dohodou Slovenska s USA. Fico sa domnieva, že Američania si na naše vojenské základne môžu navoziť čokoľvek, hoci Korčok ho upozornil na nutnosť schválenia parlamentom alebo vládou pred každým takým úkonom. K situácií sa vyjadrila aj prezidentka Zuzana Čaputová.

Najnovšie ministerstvo zahraničných vecí USA oznámilo, aby americkí diplomati a rodiny amerických diplomatov žijúcich na Ukrajine opustili územie. Nejedná sa pritom o evakuáciu, pričom ambasáda má ostať naďalej funkčná. V prípade konfliktu by však v oblastiach na hraniciach s Ruskom mohlo dôjsť k nebezpečenstvu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj  │ Foto: YT/VOA News, WGN News, Unsplash