Na Slaneckej ceste v Košiciach došlo v pondelok podvečer k hrozivej autonehode. Mladý šofér mal na vozidle značky BMW zraziť matku s kočíkom, v ktorom viezla svoje 2-ročné dieťa. To skončilo v nemocnici s ťažkými zraneniami. 

Vodič BMW mal mať podľa informácií Korzára len 25 rokov a v čase nehody bol na ceste smerom do centra mesta. Podľa policajnej hovorkyne Ivanovej sa mladík zrejme dostatočne nevenoval riadeniu vozidla a sledovaniu situácie na ceste. Žena sa s kočíkom navyše nachádzala na vyznačenom priechode pre chodcov.

Po náraze 2-ročné dieťa vyletelo z kočíka: „Vodič narazil prednou časťou vozidla do chodkyne, ktorá v tom čase po priechode tlačila detský kočík s maloletou osobou. Po náraze dieťa vymrštilo z kočíka a dopadlo na zem,“ uviedla.

Kým matka sa zranila ľahšie, jej dieťa skončilo s ťažkými zraneniami v nemocnici. Vodič, ktorý neutrpel žiadne zranenia, nepožil žiadny alkohol, čo potvrdila na mieste vykonaná dychová skúška. Polícia začala trestné stíhanie pre trestný čin ublíženia na zdraví a zisťuje presné okolnosti, ako k nehode došlo.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: kosice.korzar.sme.sk │ Foto: FB/Polícia SR – Košický kraj, Televízia JOJ