Bol najväčšou detskou hviezdou v Česku i na Slovensku. Do povedomia divákov sa dostal vďaka účinkovania vo filmoch Ako vytrhnúť veľrybe stoličku či Ako dostať otecka do polepšovne. Pred 28 rokmi však tragicky zahynul, pričom iba nedávno vyšla na povrch pravda o jeho úmrtí.

Herec Tomáš Holý (21) mal potenciál stať sa úspešným umelcom, dokonca už mal našliapnuté na hviezdnu kariéru. Osudnou sa mu však stala autonehoda, pričom vyšetrovanie malo ukázať, že mladík bol opitý, nemal bezpečnostný pás a jazdil ako blázon.

S výsledkami vyšetrovania sa však odmietol zmieriť hercov najväčší fanúšik Tomáš Franke, ktorý pátral na vlastnú päsť. Bol schopný zmapovať osudný deň tragédie minútu po minúte. Pravdou je, že Holý vypil jedno pivo pri obede a celé poobedie už požíval výhradne nealkoholické nápoje. Následne sa rozhodol, že vyskúša novú Škodu 120 jeho kamaráta. Dvojica vzápätí spoločne nasadla do auta a odišla. Na ceste bola námraza a v zákrute dostali šmyk, následne narazili do stromu.

Ako zázrakom sa nikomu nič nestalo, okrem Tomáša, ktorý mal zlomenú nohu a bezpečnostný pás zarezaný do hrudníka. Kamarát sa pokúsil o prvú pomoc a igelitom, ktorý bol v aute, sa pokúšal zastaviť krvácanie a zapchať dieru spôsobenú bezpečnostným pásom. Tu ide o podstatnú informáciu, keďže polícia tvrdila, že vodič nemal zapnutý bezpečnostný pás a správal sa neohľaduplne. Herec bol prevezený do nemocnice, no krátko po prijatí na následky vnútorných zranení zomrel.

Zdroj: casprezeny.azet.sk  |  Foto: YouTube, Facebook