Česká polícia pred pár hodinami zverejnila informácie o tragickom prípade dvoch nezvestných osôb, ktoré boli napokon nájdené bez známok života. Smrť mamičky a jej synčeka vyvolala množstvo otázok, pričom prvotné vyšetrovanie odhalilo šokujúce informácie.

Jana Kovářová sa so synčekom Adamom ubytovala 25. decembra 2022 v penzióne U Sochorů v okolí Pece pod Sněžkou. O päť dní neskôr kontaktovala políciu majiteľka penziónu, keďže klientku i dieťa videla naposledy 27. decembra. Auto 40-ročnej ženy zostalo pred budovou a všetky veci mala v izbe.

Okamžite bola zahájená pátracia akcia, pričom dve nezvestné osoby hľadalo viac ako 80 ľudí vrátane záchranárov a hasičov. Bohužiaľ, telá Jany i Adamka našli 1. januára 2023 bez známok života, v dôsledku čoho začali českí policajti vyšetrovanie. Jedna z bezpečnostných kamier zachytila mamičku so synom ako smerujú na lanovku na Růžovou horu.

Záznam je z 28. decembra 2022. Podľa súdneho znalca sa im práve tento deň stal obom osudným. Telá boli nájdené vedľa seba v hustom poraste mimo ľadovej cesty. Preskúmanie zosnulých malo preukázať, že išlo o násilnú smrť. Jana najskôr zaškrtila svojho 3-ročného synčeka a následne sa obesila. Túto verziu potvrdil už aj súdny znalec.

Vyšetrovanie ukázalo, že Češka po dovolenke v Krkonošiach mala odovzdať syna jeho otcovi, ktorý ho dostal na základe rozhodnutia súdu do výhradnej starostlivosti. Aj on pred pátracou akciou oznámil nezvestnosť bývalej partnerky a synčeka. Podľa dostupných informácií má otec Michal pracovať na ministerstve vnútra.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: blesk.cz | Foto: FB/Policie ČR, Policie ČR