K hroznej nehode došlo v pondelok ráno medzi Veľkými Kapušanmi a Kráľovským Chlmcom na východe Slovenska. Červené Audi skončilo na šrot, no 19-ročný vodič mal zrejme z pekla šťastie.

Hrozná nehoda sa odohrala v pondelok ráno medzi Veľkými Kapušanmi a Kráľovským Chlmcom na východe Slovenska. Podľa slov polície Košického kraja je tento úsek cesty rizikový: “Dnes ráno došlo k dopravnej nehode medzi mestami Veľké Kapušany a Kráľovský Chlmec v úseku cesty, ktorá je dopravnými značkami označená ako rizikový úsek s nerovnosťou na vozovke. Mladý, iba 19-ročný vodič vozidla Audi A3, pravdepodobne neprispôsobil rýchlosť stavu a povahe vozovky a svojim schopnostiam a s vozidlom zišiel do lesného porastu,” uviedla na sociálnej sieti.

Napriek tomu, v akom hroznom stave skončilo vozidlo, mal len 19-ročný mladík z pekla šťastie: “Aj napriek hrozivo vyzerajúcemu vozidlu vodič z auta vystúpil sám, no so zraneniami bol prevezený do nemocnice. Dychovou skúškou sa požitie alkoholu u vodiča nepotvrdilo. Predbežná škoda bola vyčíslená na 7 000 €,” dodala polícia, ktorá varuje pred príliš rýchlou jazdou.

V diskusii sa však objavili viaceré príspevky, v ktorých ľudia kritizujú stav vozovky na danom úseku a len dopravné označenie nepovažujú za dostatočne bezpečné: “Je ľahšie dať tabuľu – rizikový úsek, ako opraviť cesty, ktoré sú v hroznom stave! Stále je vinný vodič, lebo neprispôsobil jazdu..,” tvrdí naštvaná Nicole a za pravdu jej dali mnohí Slováci.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj │ Foto: Facebook/Polícia SR – Košický kraj