Len 49-ročný hasič prišiel o život v piatok večer v nemeckom Augsburgu. Na mieste, kde došlo k ohavnému incidentu, mu teraz jeho zdrvení kolegovia zapaľujú sviečky.

V nemeckom meste Augsburg došlo v piatok podvečer k strašnému incidentu. 49-ročný Roland S. navštívil spolu s manželkou a ďalším párom vianočné trhy. Keď sa vracali domov, narazili na partičkou hlučných tínedžerov.

Roland, ktorý pracuje ako hasič, ich okríkol so slovami, aby boli tichšie. To ale zrejme vyprovokovalo dvoch z nich k fyzickému útoku, po ktorom z miesta činu ušli. Hasič skončil na zemi a následne po údere do hlavy zomrel o 40 minút neskôr.

Polícia dvoch mladíkov vo veku 17 rokov podľa informácií DerWesten zadržala. Kým jeden z nich je talianskej národnosti, ďalší má nemecké, turecké a libanonské občianstvo. Bayernský minister Joachim Herrmann je z udalosti zdrvený: „Hrozný útok šokoval množstvo ľudí v Augsburgu a širokom okolí. O to dôležitejšie bolo rýchle pátranie Augsburgskej kriminálnej polície,“ dodal. Hasičovi vyjadrujú poctu aj jeho kolegovia, ktorí na mieste zapaľujú sviečky a pribúdajú aj kvety. Úprimnú sústrasť.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: derwesten.de │ Foto: YouTube/RT Deutsch