Začiatkom augusta si len 15-ročná Iona užívala na svojej rodinnej farme jazdu na koni, keď došlo k veľkej tragédií. Kôň dievčaťa nečakane spravil kotrmelec a doslova rozdrvil telo športovkyne, ktorá mala pred sebou sľubnú kariéru.

Hrozná tragédia sa odohrala 11. augusta v anglickom meste Roystone, Hertfordshire. Mladá, len 15-ročná jazdkyňa menom Iona Sclater sa rozhodla zajazdiť si s koňom Jackom na poli na rodinnej farme spolu so svojou dvojičkou. Ako však na koňoch preskakovali naukladané prekážky zo slamy, Jack odrazu spadol z výšky 1,32 metra a urobil kotrmelec.

Pri páde ale doslova rozdrvil Ionin hrudník. Vydesení rodičia, ktorí všetko videli, sa ponáhľali spolu so zdravotníkmi a vrtuľníkom na miesto nehody, ale napriek veľkej snahe sa dievča nepodarilo zachrániť a zraneniam podľahlo.

Iona bola pritom veľmi talentovaná jazdyňa a zúčastňovala sa pravidelne šampionátov. Národný úrad zameraný na šport vyjadril podľa informácii britského Mirror smútočné slová: “Britské jazdectvo je zdrvené zo smutnej správy, že jeden z našich mladých členov a jasná športová hviezda, Iona Sclater, zomrela pri jazdeckom nešťastí,” uviedli. Iona reprezentovala východný región v rokoch 2016 až 2019 na šampionátoch do 18 rokov. Česť jej pamiatke.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: mirror.co.uk │ Foto: Twitter, Pexels