Ilustračná foto

Známy moderátor ochrnul až po prsia.

Zo susednej Českej republiky prišla smutná správa. Sympatický moderátor počasia TV Nova Michal Jančařík prežíva ťažké časy. Približne pred doma mesiacmi podstúpil transplantáciu obličky. Jančařík vtedy pre TV Nova povedal, že operácia dopadla dobre. Avšak, tri dni po transplantácii musel podstúpiť neplánovanú operáciu miechy, po ktorej ochrnul na dolné končatiny. Ako informuje denník Blesk, praskla mu cieva a vytekajúca krv silne tlačila na miechu. „Lekári krv odsali, ale tlak na miechu bol veľký a spôsobil nefunkčnosť mojich spodných končatín,“ povedal vtedy pre televíziu Nova moderátor.

Moderátorovi sa zdravotný stav zhoršil

Bohužiaľ, teraz prišla ešte horšia správa. Stav sa mu zhoršil a podľa Blesku sa ochrnutie rozšírilo až po prsia. „Bude to beh na veľmi dlhú trať,“ povedal o jeho uzdravení zdroj z nemocnice. Aspoň na Vianoce bol moderátor doma, kam ho jeho manželka zobrala aj napriek nevôli lekárov.

Na Vianoce bol po dlhej dobe doma

Jančařík trpel polycystózou obličiek, kedy dochádza k takému zväčšeniu orgánov, že to ohrozuje život pacienta. Michalova oblička vážila až sedem kilogramov. Moderátorovi praskla náhle počas letnej dovolenky, kedy mu ju museli urgentne vybrať.

Zdroj: blesk.cz | Foto: publicdomainpictures.net, Facebook