Štátna veterinárna a potravinová správa Slovenskej republiky (ŠVPS SR) zverejnila varovanie pred vybranou prevádzkou, v ktorej bola zistená prítomnosť salmonely. Potravinári z tohto dôvodu dôrazne varujú spotrebiteľov pred konzumáciou daného výrobku.

Zamestnanci Štátnej správy vykonali úradnú kontrolu v okrese Trebišov v obci Leles, kde sa nachádza predajňa “András Csaba“. V prípade jedného z výrobkov sa preukázali nebezpečné baktérie. Ide o ,,Kinga mleté mäso 500g“ s dátumom spotreby do 25. septembra tohto roku. Krajinou pôvodu je Poľsko, ktoré je zároveň jeho výrobcom.

V analyzovanej vzorke bola zistená prítomnosť baktérií druhu ,,Salmonella enterica subspécies Enteritidis“. Salmonela môže spôsobiť vážne zdravotné problémy, akými sú septické ochorenia brušného týfusu, a dokonca hrozia aj hnisavé ochorenia kĺbov i kostí.

Na slovenské pulty sa dostáva každým rokom čoraz väčšie množstvo poľských produktov, ktoré majú pri kontrole výrazné nedostatky. Pri nákupe mäsových výrobkov je preto mimoriadne dôležité, aby spotrebitelia boli obozretní!

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: svps.sk  |  Foto: svps.sk, Pixabay