Len v nedeľu (21.5.2017) zastihla Slovensko smutná správa o smrti 48-ročného horolezca Vladimíra Štrbu. Tragický príbeh však pokračuje ďalej, pretože podľa všetkého si Mount Everest v posledných dňoch vzal viac ako len jednu obeť. Pri hľadaní tela mŕtveho Slováka sa totiž našli ďalšie 4 mŕtvoly.

Skupina horských záchranárov plnila úlohu zniesť telo mŕtveho Vladimíra z najvyššieho vrchu sveta. Bohužiaľ v stane uprostred najvyššieho výškového nábora na nich čakal nepríjemný nález. Až 4 mŕtve telá, ktoré sa stali obeťou nepriaznivých podmienok nepálskej veľhory.

Podľa neoficiálnych informácii by sa medzi mŕtvolami mala nachádzať jedna žena a čo sa týka národností, dve osoby boli údajne miestne, dve zasa z cudziny.

“Smrtiaca osemtisícovka” je známa svojou náročnosťou a nebezpečenstvom. Z dávnejšej aj menej dávnej histórie poznáme mnoho obetí tohto giganta. Len počas tejto sezóny mali na Mount Evereste prísť o život deviati ľudia.

Príroda si často vyžiada životy množstva ľudí. Riziko, ktoré horolezci podstupujú je vysoké a pre mnohých nepochopiteľné. Veľa horolezcov však rado podstúpi aj toto nebezpečenstvo, lebo robia to, čo milujú. Nepochybne to bol aj prípad Slováka Štrbu, ktorému sa však stal jeho koníček osudným.

Zdroj: nytimes.com | Foto: YouTube