Pred pár dňami došlo k vážnej nehode v hoteli jedného z rekreačných zariadení v Strakoniciach. Nič netušiace deti si užívali večer, keď konštrukcia pod nimi povolila. Na miesto boli okamžite privolané všetky záchranné zložky.

V okrese Strakonice na juhozápade Českej republiky došlo k nehode. Pod 15 deťmi, ktoré trávili prázdniny v obľúbenom hoteli, sa prelomila terasa. „Prelomila sa drevená podlaha, ktorá je súčasťou hotela. Na terase zrovna prebiehala výstava cudzokrajných hudobných nástrojov, ktoré si deti prezerali. Počas programu sa trámy a dosky terasy prelomili a deti spadli z výšky približne troch metrov,“ uviedla policajná hovorkyňa Jaromíra Nováková pre idnes.cz.

Zranené deti boli prevezené do nemocníc po celom kraji, pričom žiadne z nich by nemalo utrpieť závažné či fatálne zranenie. Celý incident je momentálne predmetom vyšetrovania, nakoľko vzniklo podozrenie z prečinu spáchania všeobecného ohrozenia z nedbanlivosti. Vinníkovi môže hroziť dva roky za mrežami alebo zákaz činnosti.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: idnes.cz  |  Foto: Pixabay, depositphotos.com