Hrôzostrašné posmrtné FOTKY Milana Lučanského? Ide o podvod!

Dátum:

Na internete začali kolovať hrôzostrašné zábery dobitej tváre s podliatinami, ktorá mala podľa šíriteľov patriť zosnulému Milanovi Lučanskému. Po tom, ako sa ich šírenie stalo masívnym, sa rozhodla prehovoriť slovenská polícia.

Na svojom profile na sociálnej sieti polícia zverejnila fotografie dobitého muža, ktorého mnohí Slováci pokladali za zosnulého Milana Lučanského. Ako sa však ukázalo, ide o ďalší hoax a podvod. Polícia vysvetľuje, že dôchodca na fotografií je celkom iný muž.

Na fotografii sa nenachádza bývalý prezident PZ. Fotografie zobrazujú inú osobu, ktorá sa v októbri 2020 stala terčom fyzického útoku. O prípade v tom čase informovali médiá. V súvislosti so šírením uvedenej dezinformácie polícia posudzuje trestnoprávnu zodpovednosť osôb, ktoré ju publikovali,“ napísali a pripojili aj desivé fotky, ktoré medzi obyvateľmi kolovali, foto >>> TU <<<.

Portál TVnoviny dodáva, že išlo o útok na dôchodcu v Prievidzi, ktorého mal vtedy neznámy útočník dobiť a podpáliť. Tieto zábery boli zverejnené a po smrti Lučanského zneužité na konšpirácie.

Milan Lučanský zomrel 30. 12. po tom, ako sa pokúsil o samovraždu v prešovskej cele. Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková vylúčila rovnako cudzie zavinenie, ako aj akékoľvek pochybenie personálu ZVJS, pričom priblížila hrozivé detaily samovraždy. Krátko po tragédií prehovorila aj jeho bývalá kolegyňa Eva Mišíková, no trpké slová o poslednom dni s Lučanským vyriekla aj jeho manželka. Na verejnosť unikla i údajná lekárska správa exprezidenta polície, hoci tieto slová ministerstvo dementovalo a najnovšie boli zverejnené aj časti z úradných záznamov väznice. O tom, čo sa skutočne stalo, prehovorili aj väzenskí bachari. K tomu, prečo sa Milan Lučanský takto mohol rozhodnúť, sa vyjadril aj skúsený exvyšetrovateľ Jozef Šátek.

Zdroj: Facebook/Hoaxy a podvody – Polícia SR, tvnoviny.sk │ Foto: FB/Milan Lučanský, Hoaxy a podvody – Polícia SR, YouTube/Braňo Závodský Naživo

Retro
Prináša čitateľom témy, ktoré hýbu Slovenskom. Zbiera pre vás čerstvé novinky,, udalosti a zaujímavosti.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Dcéra prezradila príčinu smrti jej slávnej mamy: Zastrelila sa!

Začiatkom mája sme vás informovali o smrti slávnej speváčky,...

Nečakaná STOPKA v televízii: Známa hviezda Markízy nepokračuje!

Známy moderátor televízie Markíza mal podľa zákulisných informácií dostať...

Hrôza na Hornom Zemplíne: Slovenka (64) havarovala, potom ju našli…!

Hrozný incident sa odohral v sobotu v oblasti Horného...

Fico hovorí o veľkej chystanej akcii NAKA: TAKTO ho schladil Hamran!

Robert Fico cez víkend vyhlásil, že Národná kriminálna agentúra...