Deti sú ten najzraniteľnejší článok spoločnosti, a preto je potrebné venovať ich ochrane zvýšenú pozornosť. Strašidelný prípad mladej študentky z východného Slovenska je toho živým príkladom. Čo bolo príčinou takmer tragického pádu 12-ročného dievčaťa v Michalovciach?

Dievča z okresu Vranov nad Topľou, bývajúca v Michalovciach sa v utorok krátko popoludní zrútila z 8. poschodia neobývaného domu na sídlisku Stráňavy. Školáčka našťastie pád prežila, ale utrpela vážne zranenia, s ktorými ju následne previezli do nemocnice. Zarážajúce je, že podľa hovorcu KRPZ v Košiciach sa v tom čase v osudnej budove nachádzali ďalšie tri maloleté osoby. Dom je momentálne starý a neobývaný, a preto pohyb v ňom je veľmi nebezpečný. Ako je teda možné, že sa v ňom nachádzali tri deti?

Takýchto budov je na Slovensku mnoho.
Takýchto budov je na Slovensku mnoho (Ilustračná foto)

Údajne sa v tomto dome často hrávajú deti, neuvedomujúc si nebezpečenstvo, ktorému sa pohybom v starej budove vystavujú. Práve fakt, že deti sa dokážu bez problémov dostať do nebezpečnej stavby, je alarmujúci. Na Slovensku je pritom takýchto budov viac.

Polícia dokonca začala trestné stíhanie pre prečin ublíženia na zdraví. Každé ďalšie súvislosti tohto prípadu budu predmetom vyšetrovania.

Napriek tomu, že dievča malo “šťastie v nešťastí” a podobný incident vôbec nemusela prežiť, je potrebné do budúcna vo väčšej miere zabezpečovať ochranu tých najslabších, napríklad aj dôkladným zabezpečovaním objektov, ktoré pre nich môžu byť nebezpečné.

Zdroj: cas.sk | Foto: depositphotos.com, YouTube