Hudobnú rockovú scénu opustil v pondelok 2. októbra americký rockový spevák a skladateľ. Na večný odpočinok odišiel vo veku 66 rokov. Po infarkte, ktorý ho zasiahol v jeho dome bol následne prevezený do nemocnice, kde aj zomrel.

Tom Petty (†66) bol nájdený v bezvedomí vo svojom domove v Malibu. Prevezený bol preto do nemocnice UCLA Medical Center, kde ho napojili na dýchacie prístroje. Lekári úspešne obnovili jeho tep, no hudobníkov mozog však nevykazoval žiadnu aktivitu. Od dýchacích prístrojov bol preto odpojený. Zomrel pokojne vo večerných hodinách, obklopený rodinou, jeho spolužiakmi a priateľmi.

Ako frontman skupiny Tom Petty and The Heartbreakers sa preslávil koncom 70-tych, kedy bola jeho kapela považovaná za neoddeliteľnú srdcového skalného hnutia. Medzi ich najväčšie hity patria skladby I Will Not Back Down a American Girl. Počas 80-tych rokov skupina získala hlavné hity, vrátane You Got Lucky a Change of Heart a spolupracovala s Bobom Dylanom a Steviem Nicksom. Petty pokračoval v práci s Dylanom ako súčasť kapely Traveling Wilburys spolu s Royom Orbisonom, George Harrisonom a Jeffom Lynnom.

„Je to šokujúca a zdrvujúca správa. Bol to skvelý umelec, plný svetla a priateľ, na ktorého nikdy nezabudnem,“ uviedol Bob Dylan pre theguardian.com.

Zdroj: theguardian.com |Video: YouTube |Ilustračná foto: pixabay.com