Len pred pár hodinami sa so svetom navždy rozlúčil známy spevák vo veku 67 rokov, keď naposledy vydýchol v nemocnici. Pred smrťou ešte zúfalo čakal na zázrak.

Do hudobného neba odišiel známy spevák David Cassidy († 67), ktorý posledné roky trpel závažnou chorobou demenciou. Jeho zdravotný stav bol vážny a najmä v poslednom období mal viaceré problémy. Keďže mu zlyhávala pečeň aj obličky, zúfalo čakal na vhodného darcu. Toho sa však už nedočkal, keď bol pred pár dňami prevezený do nemocnice na Floride. Následne upadol do kómy a krátko na to zomrel.

David Cassidy po sebe zanechal okrem hitov ako Cherish, Daydreamer či I think I love you aj dcéru Katie (30) a syna Beauté-ho (26). Objavil sa aj v seriáli ako CSI či vo filmoch. V posledných rokoch mal však aj opletačky so zákonom kvôli jazde po vplyvom alkoholu či súdom nariadeným liečení. Vzdal sa tiež hudobných turné, keďže si už kvôli ochoreniu nepamätal texty svojich klasických piesní. Jeho rodina mu bola oporou aj počas posledných dní, kedy stáli pri ňom aj počas posledných chvíľ.

Zdroj: thesun.co.uk  | Foto: YouTube, wikipedia, depositphotos.com