Ani rok 2017 nie je žiadnou výnimkou a hudobný svet prišiel o ďalšieho významného i oceňovaného velikána. Vo veku 76 rokov odišiel na večný odpočinok jazzový hudobník menom Al Jarreau.

Ak patríte k fanúšikom jazzovej, soulovej či R&B muziky, tak Ala a jeho výnimočný hlas jednoducho musíte poznať. Alwin Lopez Jarreau, v šoubiznise známy len ako Al, počas svojej úspešnej kariéry nahral nespočetné množstvo albumov. Jeho prvotina vyšla už v 70. rokoch, no známy hudobník bol aktívny až doteraz. Počas svojho pôsobenia v hudobnej brandži bol mnohokrát nominovaný na prestížnu cenu Grammy, no domov si odniesol nakoniec sedem zlatých gramofónikových sošiek. Okrem toho, Al bol poctený aj hviezdou na hollywoodskom chodníku slávy za nezameniteľný prínos v hudobnom priemysle.

Al Jarreau

Jazzový hudobník sa ani vo svojom pokročilom veku nestiahol do úzadia a neustále cestoval po svete, aby mohol svojim verným fanúšikom zaspievať. Včerajší deň však priniesol smutnú správu, pretože Al sa pobral na večný odpočinok. O smrti oceňovaného interpreta informovali aj jeho blízki ľudia, ktorí zverejnili na jeho Twitteri túto zarmucujúcu informáciu. Umelec bol hospitalizovaný kvôli vyčerpaniu a nakoniec 12. februára 2017 zomrel v americkom Los Angeles.

https://twitter.com/AlJarreau/status/830853588196921344

Al má na konte mnoho piesní rôznych žánrov, dokonca sa zaradil k tým umelcom, ktorí sa pustili do prespievania známej pesničky “Mas Que Nada”. Tá sa pred pár rokmi dostala opäť na výslnie, keď muzikant Sergio Mendes spolu s obľúbenou skupinou Black Eyed Peas priniesli ďalší úspešný cover, ktorý sa stal obrovským hitom.

Foto: Twitter | Video: YouTube | Zdroj: Time.com