Fanúšikovia z celého sveta sa len pred pár hodinami ponorili do smútku potom, čo sa na verejnosť dostala tragická informácia o úmrtí jedného z najvýraznejších hudobníkov súčasnosti. Na večný odpočinok totiž odišiel člen legendárnej kapely Foo Fighters, bubeník Taylor Hawkins.

Americká kapela Foo Fighters, ktorá má na svojom konte desiatky svetoznámych hitov, je v absolútnom šoku. Do hudobného neba totiž odišiel bubeník Taylor Hawkins, ktorý v zoskupení fungoval od roku 1997, pričom bol po spevákovi druhým najvýraznejším členom skupiny.

„Foo Fighters rodina je zdrvená tragickou a predčasnou stratou nášho milovaného Taylora Hawkinsa. Jeho hudobný duch a nákazlivý smiech budú navždy žiť vo všetkých z nás naďalej,“ napísala kapela na sociálnej sieti Twitter ešte v piatok (25. marca) po úmrtí 50-ročného hudobníka.

Taylor pred vstupom do Foo Fighters hrával s hudobnou hviezdou Alanis Morissette, a taktiež spieval vo vlastnej kapele Coattail Riders. Smútok z hudobnej straty prejavili okrem množstva zahraničných celebrít aj domáci speváci, medzi inými frontman z kapely Smola a Hrušky či Lukáš Adamec. „Je to preveliká strata pre muzikantský svet. Ďakujem za každý tvoj úder,“ napísala bývalá Superstar.

Dôvod úmrtia výraznej osobnosti svetových pódií nateraz nie je známy, pričom jeho telo mali nájsť v hotelovej izbe v kolumbijskej Bogote. Foo Fighters tu mali vystúpiť na hudobnom festivale. Česť jeho pamiatke.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: IG/foofighters, taylorhawkinsofficial