V stredu 12. apríla svet opustil jeden zo zakladajúcich členov známej hudobnej skupiny. Hudobník zomrel vo veku 46 rokov. Príčina jeho smrti zatiaľ nebola zverejnená. “Bol najtalentovanejší hudobník, s akým som mal šancu pracovať. Nikto nebude ako ty,” smúti za ním bývalý kolega z kapely.

Rodák z Londýna Toby Smith zomrel v stredu 12. apríla. Toby sa preslávil ako klávesák v populárnej britskej funkovej skupine Jamiroquai, v ktorej pôsobil od roku 1991 do roku 2002. Neskôr zoskupenie opustil, aby mal viac času na rodinu. Pracoval aj ako manažér či hudobný producent.

V čase, kedy bol Toby v skupine, Jamiroquai vydali päť úspešných dosiek, medzi ktoré patria Emergency on Planet Earth (1993), The Return of the Space Cowboy (1994), Travelling Without Moving (1996), Synkronized (1999) a A Funk Odyssey (2001). Na hitoh ako Blow Your Mind, Virtual Insanity, Alright, Deeper Underground, Little L, Love Foolosophy či Too Young to Die sa podieľal ako spoluautor.

Stuart Zender, ktorý patril tiež medzi zakladajúcich členov kapely, zanechal na sociálnej sieti dojemné slová. „Mám ťa veľmi rád. Môj veľký brat Toby minulú noc prešiel na druhú stranu. Všetky moje príjemné spomienky sa viažu na neho a skupinu, ktorú sme vytvorili. Bol najtalentovanejší hudobník s akým som mal šancu pracovať. Nikto nebude ako ty. Tvoje svetlo bude žiariť navždy. Ďakujem za to, že si rozjasnil môj život i životy iných. Oslavujem tvoju lásku a život.  Odpočívaj v pokoji. Tvoj brat Stu,“ povedal Zender.

Jamiroquai – Too Young to Die

Zdroj: liveformusic.com | Foto: Instagram, depositphotos.com