Smutná správa zasiahla hudobný svet, keď sa kolegovia a hudobní fanúšikovia dozvedeli o smrti známeho gitaristu a hudobníka. Slzám sa neubránil ani velikán Bob Dylan, s ktorým hudobník spolupracoval!

Bruce Langhorne sa narodil v roku 1938 na Floride. Počas svojej kariéry sa predviedol po boku najvplyvnejších muzikantov akým bol napríklad Bob Dylan. Podieľal sa na tvorbe Dylanových albumov s názvami The Freewheelin’ Bob Dylan (1963) a taktiež Bringing It All Back Home (1965). Hre na gitare sa začal venovať v sedemnástich rokoch a prirástlo mu to k srdcu natoľko, že sa tým začal živiť a musíme uznať, že vypracoval sa na veľkého umelca. Počuli o ňom i zvučné mená ako  Joan Baez, Judy Collins, Richie Havens, Gordon Lightfoot, s ktorými sa pustil do hudobnej spolupráce. Hudobnú tvorbu poskytol i pre filmárov a podieľal sa na tvorbe svetoznámych hollywoodskych filmov. Medzi najznámejšie patria napríklad Melvin a Howard (1980) alebo Hollywoodske sny (1986).

Bruce Langorne zomrel 14. apríla vo svojom kalifornskom dome vo veku 76 rokov. Žalostnú správu oznámila pre americký denník gitaristova priateľka, ktorá zverejnila informáciu o tom, že mu zlyhali obličky. Česť jeho pamiatke!

Zdroj: ultimateclassicrock.com | Foto: brucelanghorne.com | Ilustračná foto: depositphotos.com