Arogancia slovenských vodičov evidentne nemá medze, čo potvrdzuje aj ďalší prípad, ktorým sa polícia zaoberala iba pred dňami. Uplynulú stredu ráno zastavila vozidlo so 43-ročným mužom, pričom ten sa priamo pred jazdou posilnil “kvapkou” tvrdého alkoholu.

Policajná hliadka z Banskej Štiavnice zastavila uplynulú stredu v Banskej Štiavnici vozidlo, ktoré viedol 43-ročný vodič. Štefan práve smeroval od Lesníckej ulice na ulicu SNP, keď mu cestu skrížili muži zákona. Po výzve na dychovú skúšku nameral podgurážený vodič neuveriteľných 5,79 promile alkoholu, pričom po 30 minútach skúšku zopakoval.

Druhýkrát sa šoférovi osobného vozidla podarilo nafúkať “len” 3,65 promile, pričom policajtom uviedol, že pil tesne predtým, ako si zadol za volant. “Po vykonaní procesných úkonov ho poverený príslušník v Žiari nad Hronom obvinil z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, umiestnil do policajnej cely a spracoval podnet na ukončenie veci v super rýchlom konaní. O výške trestu rozhodne súd,” uviedla k predmetnej veci polícia.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Polícia