Kto by si pozrel len výsledok, povedal by, že nebolo o čom a že to nebolo nijak neočakávané. Pražská Sparta dostala v osemfinále Európskej ligy doma najťažšieho možneho súpera a pred domácimi fanúšikmi debakel.

Avšak každý, kto videl duel Sparta vs. Liverpool FC, musí uznať, že žiaden slovenský klub a asi ani český by nedokázal hrať proti jednému z najlepších tímov sveta tak otvorene a tak nebezpečne. Po polčase bolo 0:3, po konečnom hvizde 1:5.

Avšak ak by Sparta využila v prvom dejstve všetky svoje šance, mohla streliť kľudne aj štyri-päť gólov. Čo domáci zahodili, hostia dokázali väčšinuou využiť. Liverpool bol ale celkovo lepší, hlavne v druhom dejstve. Mnohí Sparťania ale dokázali, že by mohli hrať niektorú poprednú ligu.

„Ja po sezóne v Liverpoole končím, koho by som si mal zobrať so sebou na dovolenku?“ – pobavil tréner Jurgen Klopp novinárov pri odpovedi na otázku, ktorého hráča by rád videl v Liverpoolskom drese.

Následne však dodal, že Sparta si zaslúži obdiv a to, že výsledok vyzerá inak ako to, čo sa dialo na trávniku. „Naša obrana nehrala najlepšie a súper nachádzal často priestor na ofenzívne výpady. Je obdivuhodné, ako otvorene dokázal súper hrať,“ povedal nemecký kouč, ktorého cez víkend čaká zápas z celkom iného súdka, veď Liverpool bude čeliť Manchestru City v možno kľúčovom dueli o titul.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Liverpool Football Club (@liverpoolfc)

Zdroj: Sky Sports | Foto: IG/liverpoolfc