Práve v týchto dňoch prichádza do slovenských kín nový český film Ženská pomsta, ktorý hovorí príbeh o troch manželkách s nevernými partnermi. Na komédii sa okrem známeho režiséra Dušana Rapoša autorsky podieľala aj jeho polovička Eva Vejmělková, nezabudnuteľná herečka z trilógie Fontána pre Zuzanu.

„Veľmi by som si priala, aby do kina prišli ženy všetkých generácií a pozreli sa spoločne s nami na problém nevery z humorného nadhľadu, pretože lepší než slaný plač, je sladká pomsta. A nepriberiete z nej…“ pozýva do kina Eva Vejmělková, ktorá je nielen scenáristkou príbehu o troch podvádzaných manželkách, ale aj jednou z hlavných protagonistiek. Po boku Jany Paulovej a Mahuleny Bočanovej vytvorila film o ženskom priateľstve, ktoré vznikne na základe podobného životného sklamania.

Kým slovenský diváci si Evu pamätajú predovšetkým ako éterickú plavovlásku z filmov Fontána pre Zuzanu, 21 rokov od uvedenia záverečného tretieho pokračovania pretieklo už veľa vody. Dnes 51-ročná rodáčka z Karvinej pôsobí na filmovom plátne už iba výnimočne, pričom sa dlhé roky venuje psychológii. Tú vyštudovala na Univerzitě Palackého v Olomouci.

Pri príležitosti uvedenia filmu do kín sa však stále pôvabná Píšťalka z Básnikov objavila aj v Bratislave, kde doslova žiarila. „Budem rada, keď náš príbeh pomôže ženám, ktoré boli alebo sú v podobnej zložitej situácii a možno ten svoj problém vďaka nám uvidia trochu z nadhľadu,“ dodáva filmová právnička Sandra.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Ženská pomsta

Foto: Vlado Anjel, YouTube