Herecká hviezda z obľúbeného seriálu Kutyil, s.r.o. pred kamerami srší vtipom, no v súkromí skrývala veľké tajomstvo. Herca momentálne trápi rakovina, pričom musel podstúpiť štyri operácie…

Ladislav Potměšil (73), herecká hviezda z obľúbeného sitkomu Kutyil, s.r.o., potvrdil vážne zdravotné problémy. Kedysi záletník major Majsner sa okrem českej komédie Byl jednou jeden polda zapísal do povedomia slovenských divákov ako vtipný kňaz s trefnými hláškami, ktoré venoval večne zmätenému Lászlóovi.

Potměšil však napriek úsmevom až donedávna tajil hroznú diagnózu. Podľa informácii českého denníka Blesk mu lekári našli na bedrovom stavci nádor: “Na bedrovom stavci bol nádorček, metastáza, a tú dal pán profesor Štulík preč. Bol to šok, samozrejme. Ale hovoril som si a dúfal, že to snáď nejako dopadne a ešte tu pobudnem,” povedal úprimne výborný herec.

Lekári mu vykonali v priebehu krátkeho času až štyri operácie a odporučili mu, aby sa šetril. Keďže jeho manželka prezradila, že v herectve sa príliš šetriť telo nedá, zvolil poriadne poľavenie z tempa. Herec priznal, že išlo o veľmi náročné obdobie: “Ja to mám všetko také zahmlené, bolo to jedno z najťažších období, čo som v živote zažil,” prezradil Potměšil, ktorý je dnes už z najhoršieho vonku, no v seriáloch ani v divadle sa už neobjavuje a užíva si dôchodok.

Zdroj: blesk.cz │ Foto: TV JOJ